HIRUDOTERAPIE (momentálně neprovádím)

HIRUDOTERAPIE – přikládání pijavice lékařské – hirudo medicinalis

 

Leeches: Hirudo medicinalis (left), Haemopsis sanguisugaHirudoterapie je léčba pijavkami a v současné době prožívá svou renesanci.
Využívána je nejen  léčiteli a terapeuty, ale čím dál více také  lékaři, především v rekonstrukční chirurgii, estetické medicíně, „antiage” „medicíně” a dalších oborech lékařství.
I výzkum se stále více  se zabývá působením pijavek a analýzou účinných látek, které vypouštějí do těla svého hostitele, což se bude jistě s úspěchem využívat v budoucnu při léčbě pohybového aparátu. Pijavky však mají  účinek nejen léčebný, ale také preventivní a detoxikační.
Pijavka vypouští do těla hostitele velké množství různých bioaktivních látek s léčivým účinkem. Při jednom sezení se přikládá 1-10 pijavek

V předem domluveném termínu, můžete přijít na konzultaci. Poradíme vám, jak vaše problémy léčit pijavicemi, a zároveň Vás můžeme objednat na jejich aplikaci.
Konzultace je vždy zdarma.

Aplikaci provádíme  v provozovně masáží na Mendlově nám. 17, Brno po předchozím objednání. Před samotnou aplikací, která trvá cca 45 minut, doporučujeme dostatečně pít, nejlépe vodu, nenatírat se pleťovými mléky. Přineste si  s sebou obvazový materiál a uzavíratelnou sklenici. Po aplikaci doporučujeme klid.

Podívejte se, co odvysílala  o hirudterapii Česká televize:

 

Česká televize 1.
Česká televize 2.