Vítejte na stránkách  Pohyb s vědomím

 

DSC_4669Chcete se seznámit s moderním pojetím vědomého pohybu? A věříte, že Vaše tělo si zaslouží tu nejlepší péči?

Pomůžu nejen se začátky Vašeho vědomého pohybu, ale i s dalšími kroky. Budu Vás doprovázet v úspěších a radosti ze znovuzrození Vašeho těla. Tuto harmonii budete chtít pociťovat často, naučíte se jednotlivé cviky, které zvládnete a stanou se Vám vlastní. Dosáhnete úžasného výsledku, zažijete čistou hlavu a seznámíte se s vlastními kouty svého zapomenutého ráje Vašeho  těla. Jako milý doplněk bude i redukce váhy a formování postavy.

 

Cílem je cítit a chápat tělo a uzdravovat nejen mysl.

 

„Pečovat o tělo je naší povinností…bez toho nejsme schopni udržet svoji mysl silnou a jasnou.“

                        Budha

DSC_4749Pilates je cvičení které zpevňuje svalstvo zádové, břišní a hýžďové, čím vytváří základ správného držení těla, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Zlepšuje držení těla, obnovuje celkovou vitalitu, tělo se stává silné a ohebné. Celkově vypracovává
dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Principem cvičení Pilates je soustředěné provádění cviků za současného uvědomění si, jak daný cvik vlastně působí. Nepoužívá se opakování cviků až do únavy svalu, cílem je pozvolna dosáhnout rovnováhu všech svalových skupin.

Mnoho Pilatesových pohybů vypadá podobně jako jóga. Ale na rozdíl od jógy Pilates v jednotlivých pozicích pohyb nezastavuje a nedrží, ale místo toho plynule přechází z jednoho pohybu k druhému. Z toho pohledu je Pilates spíše jako tanec, protože plynulý pohyb těla je důležitý pro správné provádění jednotlivých cviků. Pomalý plynulý pohyb zapojuje nervový systém, svalstvo a klouby a učí tělo pohybovat se hladce a rovnoměrně.

IMG_4259
IMG_4424