Breussova masáž

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou.

Breussova masáž – metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

Jde o jemnou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Těmito hmaty se za použití třezalkového oleje docílí uvolnění meziobratlových plotének. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének na své původní místo.
Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je přitom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje se meziobratlové ploténky regenerují a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a nejsou známy žádné kontradikce.

Může se použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu.
Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice.
Při této velice jemné, příjemné a uklidňující masáži je používán kvalitní třezalkový olej, který uvolňuje a vyživuje meziobratlové ploténky.

ZÁKLADNÍ INDIKACE BREUSSOVY MASÁŽE :

 • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu
 • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
 • vyrovnává postavení zad
 • dbá na správné postavení páteře
 • zmírňuje svalové napětí
 • uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky
 • je vhodná pro všechny věkové kategorie
 • prevence onemocnění páteře
 • je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jiná terapie
 • Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému, ale zabývá se hlavně prevencí.
 • Masáž je možno libovolně opakovat.

Breussova masáž jako řešení bolesti zad – problémy se zády a páteří vznikají většinou jednostranně zaměřenou činnosti, nesprávným držením těla které je nejčastěji způsobeno rozdílnou délkou dolních končetin (tuto řeší Dornova metoda). Lidská páteř má přirozeně zakřivení (lordóza a kyfóza). Nepřiměřené prohnutí v bederní nebo hrudní části (hyperlordóza, hyperkyfóza) jsou nežádoucí.
Lidé trpící problémy se zády jsou různě omezování v běžném životě i ve sportovních aktivitách, které jsou prevencí problémů s pohybovým aparátem. Pokud tedy zdravotní stav nedovolí jinak, problémy se zády lze řešit pravidelnou Breussovou masáží, nejlépe v kombinaci s Dornovou metodou.

Vyrovnáním páteře a částečným odstraněním svalového napětí dochází automaticky k lepšímu držení těla, což má zásadní dopad na celkový vzhled. Breussova masáž však není jen mechanickým procesem vyrovnání páteře, ale i účinným zdrojem energie.