Tuina masáž

DSC03618 (1)

Tradiční čínská medicína vnímá lidské tělo diametrálně odlišně, na základě teorie Jin a Jang, 5-ti elementů, teorie energie a krve.

U Tuina masáží jde o velmi dokonalou a nade vše účinnou manuální techniku, jejíž pomocí působí masér na určité energetické kanály našeho těla stimulací či tlumením, zlepšuje mikro a makrocirkulaci, odstraňuje bolesti, uvolňuje napětí ve svalech a psychické napětí, přivádí klienta do pohody a harmonie.

Způsob harmonizace je příjemný a účinný.

Během masáže se systematicky propracovává tělo podle průběhu šlacho-svalových meridiánů, cílený tlak působí na pohybový a opěrný aparát, svalový systém , příznivě ovlivňuje lymfatický a nervový systém.

Hloubková masáž Tuina znamená biodynamickou korekci, navrací elastičnost a symetrii pohybového aparátu včetně páteře.

Výsledkem je aktivace lymfatického toku a krevního oběhu v hlubokých vrstvách tkání a především se koriguje harmonický tok nervových impulzů vegetativního systému.

Masáž je současně diagnostikou a korekcí svalové nerovnováhy.

Tuina masáž odstraňuje únavu, svalové křeče, nervové napětí, bolesti zad, šíje a hlavy, stimuluje cévní a lymfatický oběh, odplavuje toxické látky, uvolňuje svaly, klouby, šlachy… Použití Tuina masáží má jak preventivní, tak i regenerační účinky.